Gerek sınıflarda gerek okulun tüm kullanım alanlarında, öğrencilere hijyenik ve sağlıklı bir ortam sağlamak için, deneyimli, özverili bir ekip çalışır.

Aktif Kolejleri bünyesinde kullanılan temizlik ürünleri, doğaya zarar vermeyen, meyve asitleri içeriklidir. Kullanımdan sonra yüzeylerde kimyasal artık bırakmamaktadır. Bu özelliklerinden dolayı, temizlik ürünlerine temas eden temizlik personeli ve fiziksel mekanları kullanan öğrenciler için temiz, hijyenik ve sağlıklı mekanlar oluşturur.

Hastane, otel gibi hijyenin çok önemli olduğu mekanlarda kullanılan kat arabası ve temizlik ürünleri sistemi tüm kolejimizde kullanılır.

Temizlik yapılan alanlara göre, farklı renklerde kova, temizlik bezi ve temizlik ürünü kullanılır. Bakteri ve virüslerin bir noktadan başka bir noktaya geçişini engellemek amacı ile kullanım alanlarına göre ayrılmasını sağlar.

Aktif Kolejlerinde bulunan temizlik personeli hijyen, temizlik ekipmanı, ürünlerin doğru ve işlevsel kullanımı gibi konularda sık sık bilgilendirilirler.